kolmapäev, 15. märts 2017Tutvumine La Roche-sur-Yon`i linnaga Eelmisel päeval sai lepitud kooli esindajaga kokku, et tuleb meile järgi ning viib meid praktikakohtadega tutvuma ja peale seda viiakse meid kooli  lõunat sööma.
 Minu praktikakoht La Chaumiere asub linnast väljaspool,  majutuskohast autoga sõites 10-15 minuti kaugusel. 
Kohapeal leppisime kokku põhilised punktid, mis kell algab tööpäev, mis kaasa võtta jne. Samuti ei puudunud prantslastele kohane paberimajandus. 
Hiljem suundusime kooli, kohapeal selgus, et tegu oli koolirestoraniga, serveeriti 3-käigulist lõunasööki. 

Eelroog- soolalõhe, lõhemari, röstsai ning toorjuustukreem


Pearoog- kanaliha, kolm erinevat sorti porgandit


Magustoit- sarnased  minivastlakukliteleKõht pilgeni täis, suundusin õpetajate lauda, teised õpilased suundusid tagasi majutuskohta, eelnevalt leppisime kokku, et nad võetakse pärast peale, et minna linnaekskursioonile. 
Õpetajate lauda tuli jutustama köögist kokk, kes õpetab õpilasi. Tuli teemaks, et kas kõht on ikka täis meil,sest nende jaoks pidi see olema lahja lõunasöök... 
Jutustasime niikaua, kui kõik olid lõpetanud ja suundusime kesklinna, kus meid ootas giid, kes tutvustas linna ajalugu ja tähtsamaid hooneid.Fotosid linnast:La Roche-sur-Yon`is on kevad oma täies hiilguses Politseimaja


Mälestuskivi (ülemisel pildil), mis paigaldati 2004. aastal kui linn sai 200-aastaseks. Postkontor, kunagi oli selles hoones vangla


Napoleon´i väljakNapoleon´i väljakul on tõmbenumbriteks elektroonilised olendid, mida saab juhtida platvormilt ( ülemisel pildil näha). Olendid vastavalt käskudele liiguvad, purskavad vett jne.

Saint-Louis kirik

Napoleon´i monument
Selliseid monumente on Prantsusmaal kokku viis ja üks asub La Roche-sur-Yon´is


Peale ekskursiooni oli ametlik osa päevast läbi, igaüks võis teha, mida soovis. Võtsin suuna ühiselamu poole, käies aeg-ajalt mõnes poes, ostes midagi meelepärast ja huvitavat.
Jõudes ühiselamusse, tuli kotid kiiresti tuppa visata ning otsida üles supermarket, kuna Eestis on toidupoed üldjuhul kella 22.00-ni lahti, kuid siin on kella 20.00-ni. Pood asus juhiste kohaselt kuskil pangahoone taga... 
Poes võtsin aega, et uudistada erinevaid toidukaupasid, hindasid. Kaubavalik on üpriski suur, igaühe maitsele midagi meelepärast. 
Hiljem ühiselamusse jõudes tegelesin blogiga niikaua, kui silm ei suutnud enam lahti püsida ja tuli magama minna.

1 kommentaar: